راهنمای خرید پرینتر چندکاره

راهنمای خریذ پرینتر چندکاره

آیا پرینتر چند کاره به درد من می خورد؟

پرینتر چندکاره محصولی است که با یک تیر  چند نشان را برای شما به هدف می زند. همه شما به خوبی می دانید که برای رفع امورات کاری خود در اداره، سازمان های دولتی و خصوصی یا حتی در محیط کار خود در منزل به چه چیزهای نیاز دارید.

از همین رو با خرید یک پرینتر چند کاره می توانید به صفر تا صد نیازهای خود به خوبی پاسخ دهید. قرار گیری چند دستگاه در کنار یک دیگر در قدم اول یک محصول مقرون به صرفه را برای شما در پیش رو دارد و در قدم دوم کارهای اداری شما را سریع تر به انجام می رساند. اگر قصد خرید یک پرینتر چند کاره را دارید برای راهنمایی بیشتر به منظور خرید هوشمندانه تر، به شما توصیه می کنیم با ما همراه شوید.


کسب کار شما و خرید پرینتر چند کاره

اگر می خواهید از دستگاه چند کاره استفاده کنید بدون تردید باید هزینه بیشتری نسبت به یک چاپگر تک کاره پرداخت کنید. از همین رو باید نیازهای خود را مورد بررسی قرار دهید که آیا محصول خریداری شده متناسب با نیازهای روزمره شما است یا خیر؟ در برخی مواقع شاید دو کاربرد دستگاه بسیار مورد استفاده قرار بگیرید و سایر پارامترهای آن مد نظر قرار نگیرد از همین رو بهتر است با شناخت نیازهای خود دست به کار شوید. به طور معمول پرینتر چند کاره فرایند اسکن، کپی، اسکنر و نمابر را به صورت روتین برای شما انجام می دهد و سایر عملکردهای استاندارد یک چاپگر را برای شما به همراه دارد. آیا این موارد مورد نیاز شما است؟

پرینتر چندکاره-2


نکات مهم در زمان خرید پرینتر چند کاره

حال که تصمیم خود را برای خرید گرفته اید باید به شما بگویم که چند اصل مهم را در زمان خرید باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید.


سرعت چاپ

شما باید پیرامون سرعت چاپ از متخصصین این امر پرس و جو کنید تا روند کار شما را با تأخیر مواجه نکند. سرعت چاپ شامل پرینتر لیزری و جوهر افشان می شود. این امر بدان معنا است که در هر دقیقه دستگاه شما چند کاغذ را به چاپ می رساند. واحد اندازه گیری سرعت چاپ پرینتر ppm است.


 کیفیت چاپ

در قدم بعد به دقت روی چاپ بپردازید و از فروشنده بخواهید که دستگاه خریداری شده شما از این مهم بی بهره نمانده باشد تا کیفیت ایده ال شما در قابل هزینه ای که پرداخت می کنید فراهم شود. کیفیت چاپ متن دستگاه های لیزری نسبت به دستگاه های جوهر افشان بیشتر است. حال اگر قرار است روند پرینت تصاویر خود را به شکل گرافیکی به انجام برسانید توصیه ما خرید پرینتر جوهر افشان است.


 کاغذ مصرفی پرینتر

در پرینتر سینی هایی قرار دارد که برای جایگزاری ورق های با سایزهای متفاوت در نظر گرفته شده است. این مهم برای رفع نیازهای شما با کاغذ A4, کاغذ A3, کاغذ A5 و کاغذ های مخصوص چاپ عکس برای شما در نظر گرفته شده است. روند کار شما اگر به گونه ای است که نیاز به چاپ اسناد با سایزهای متفاوت دارید بهتر است از سینی های چند سایز بهره بگیرید.


هزینه نگهداری

در نهایت در مورد هزینه نگهداری و تعداد پرینتی که با هر بار شارژ تونر در پیش روی شما قرار دارد را جویا شوید. در بسیاری از مواقع پرینتر های غیر استاندارد بعد از سه بار شارژ شدن نیاز به تعویض دارند که این امر برای شما هزینه بر خواهد بود.


ویژگی های عمومی یک پرینتر چند کاره

برخی از ویژگی های که شما در زمان خرید باید به دنبال آن باشید به شرح زیر است. چاپگر شما بسته به نمونه محصولی که خریداری می کنید باید قابلیت اتصال USB به رایانه شخصی شما دسترسی به Wi-Fi را داشته باشد. بهتر است از پرینترهای لیزری بهره بگیرید که ماندگاری کارتریج های آن بیشتر است و هزینه های مصرفی شما را در طی گذر زمان کاهش می دهد. ضمن این که با خرید کارتریج ایرانی می توانید در هزینه ها بیشتر صرفه جویی نمایید.

وضوح اسکنر، نرم افزار اسکنر و نوع عنصر اسکنر را بسته به اسکن پرونده های گرافیکی خود مورد بررسی قرار دهید. توانایی بزرگ نمایی یا کوچک نمایی عناصر کپی شما با استفاده از دستگاه کپی در صورت نیاز بر روی دستگاه فراهم باشد. نمابر شما مجهز به حافظه فکس باشد و سرعت آن نیز در حد قابل قبول باشد.

پرینتر چندکاره-4


انواع پرینترهای چند کاره

شما می توانید پرینترهای چند کاره خود را به صورت جوهر افشان یا لیزری خریداری کنید. این مهم به نیاز شما بستگی دارد که پرینتر چند کاره شما باید رنگی باشد یا سیاه و سفید، باید به شما بگویم که این روزها پرینترها در دو نوع رنگی، تک رنگ یا سیاه و سفید تولید می شوند.

دستگاه های چندکاره به صورت سه کاره با قابلیت کپی، اسکن و چاپ بهره گرفته اند و پرینترهای چهار کاره از قابلیت دریافت فکس نیز بی بهره نمانده اند. همچنین سایز برگه قابل جایگیری در دستگاه شما در دو سایز A3 و A4 برای شما فراهم شده است که نوع A3 از A4 ارزان تر است و عموماً برای شرکت ها و مشاغل خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از دستگاه ها نیز قابلیت چاپ دو رو نیز دارند که به صورت دستی و اتوماتیکی این روند کار را برای شما به انجام می رسانند.


 کلام آخر پیرامون خرید پرینتر چند کاره

همان طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید پرینترهای چند کاره مزیت های بی شماری را برای شما در پیش رو دارند. در اختیار داشتن دستگاه فکس، چاپ، اسکن و کپی از مهم ترین مولفه های است که با خرید این دستگاه در پیش روی شما قرار دارد؛ اما این را به یاد داشته باشید که در صورت خرابی این دستگاه تمامی این چهار پارامتر از دسترس شما خارج می شود. از سوی دیگر در زمان خرید باید قدری نسبت به دستگاه های تک کاره هزینه بیشتری را متحمل شوید. حال اگر نیاز به این وسیله کاربردی در محیط کار و منزل شما یک امر ضروری به شمار می آید به شما توصیه می کنیم از نوع رنگی و لیزری آن استفاده کنید که بدون تردید کاربردهای بیشتری را در پیش روی شما قرار می دهد. امید است راهنمایی های ارائه شده در راستای خرید پرینتر چند کاره مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.
 

خرید کارتریج لیزری

جی اند بی کارتریج ایرانی با برندهای مختلف از قبیل HP، Canon، Brother و Samsung را ارائه می دهد. جهت مشاهده محصولات کلیک کنید

خرید پرینتر لیزری

چاپگر ایرانی جی اند بی اولین پرینتر با پشتیبانی برند ایرانی در دو نوع تک کاره و سه کاره است. جهت مشاهده پرینترها کلیک کنید.

سایت در حال به روزرسانی است: مشاوره و خرید: ۴۵۴۱۲۰۰۰-۰۲۱