راهنمای خرید پرینتر لیزری

پرینتر لیزری

پرینتر لیزری چیست و چه مزیت های را با خود به همراه دارد؟ اگر پرینتر جوهر افشان در اختیار دارید و جوهر آن زود تمام می شود یا کارتریج پرینتر شما خشک شده است یا حتی مصرف جوهر آن برای شما مقرون به صرفه نیست توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه شوید تا پیرامون مزیت های پرینتر لیزری و کاربردهای متمایز آن مطالبی را با شما عزیزان در میان بگذاریم.


 چاپگر لیزری چیست؟

بعد از چاپگرهای جوهر افشان پرینتر های لیزری وارد بازار شدند تا به رفع عیب های چاپگرهای جوهر افشان پرداخته شود. پرینترهای لیزری با کمک الکتریسیته ساکن و پرتو نور عمل چاپ را انجام می رساند. پرینترها را می توانیم در سه دسته بندی خانگی سنگین، اداری سبک و سنگین قرار دهیم. چاپگرهای لیزری به دو صورت تک کاره و چند کاره که خود به دو دسته سه کاره و چهار کاره تقسیم می شود در پیش روی شما قرار دارد. بهره گیری از قابلیت اسکن، چاپ، کپی و نمابر با استفاده از پرینتر لیزری چند کاره برای شما فراهم است.

پرینتر لیزری

 انواع چاپگرهای لیزری

پرینترهای لیزری به دو صورت رنگی و سیاه و سفید در اختیار شما قرار داده می شود.


پرینتر لیزری رنگی

پرینترهای لیزری رنگی در دسته بندی اصلی قرار دارد که برای کارهای گرافیکی و چاپ عکس های با کیفیت در عکاسی یا خدمات مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد. البته اگر شما در حرفه ای مشغول به کار هستید که نیاز به چاپ عکس های رنگی با کیفیت یک امر ضروری محسوب می شود خرید این وسیله به کمک شما می آید.


چاپگر لیزری تک رنگ

اگر برای بالا بردن کیفیت چاپ اسناد متنی خود نیاز به یک دستگاه ایده ال دارید به شما توصیه می کنیم به جای پرینترهای جوهر افشان از چاپگرهای تک رنگ لیزری سیاه و سفید بهره بگیرید. این امر به دلیل دقت بالا و کیفیت بی نظیر پرسه چاپ به شما عزیزان پیشنهاد می شود.

نحوه کار پرینتر

 نحوه چاپ در "چاپگر لیزری" چگونه است؟

درام، فیلم فیوزینگ و تونر با ساختار مهندسی گونه خود روند چاپ را برای شما به انجام می رسانند:
درام: درام پرینتر یک قطعه حساس به نور است که در هنگام چاپ با چرخش خود با کمک الکتریسیته ساکن شارژ می شود و بعد از تابش لیزر الگوی چاپ روی قسمت های شارژ شده درام را به تصویر می کشد.
فیلم فیوزینگ: فیلم فیوزینگ سبب گرم شده کاغذ می شود و با این کار جوهر تونر بر روی کاغذ مورد نظر می چسبد و از طریق الگوی تعین شده بر روی کاغذ چاپ می شود.
تونر:  تونر پودر سیاه رنگی است که در هنگام شارژ کارتریج لیزری در داخل کارتریج ریخته می شود. کاغذ حامل تونر از داخل قطعه ای به نام فیوزر که با ایجاد گرما باعث ذوب شدن جوهر می شود روند چاپ را دنبال می کند.


 مزایای استفاده از پرینتر لیزری

همان طور که می دانید چاپگر های لیزری در دنیای الکترونیک بسیار سریع توانسته اند جای خود را باز کنند این امر به دلیل مزیت های بی شمار این دستگاه پر کاربرد است.

 

عدم نیاز به جوهر

دستگاه های لیزری به جای استفاده از جوهر از تونر بهره می گیرند. تونر ذرات پلاستیکی و فلزی است که به وسیله غلطک های گرم خاصی تونر را روی کاغذ ذوب می کنند.

هزینه های مصرفی

این را به یاد داشته باشید که وقتی حرف از عدم استفاده از جوهر به میان می آید به این معنی نیست که پرینتر شما تونرش خشک نمی شود بلکه این پرسه با روند کند تری دنبال می شود. از سوی دیگر خرید جوهر پرینترهای جوهر افشان هزینه زیادی برای شما در بر دارد. البته در زمان خرید نسبت به پرینترهای لیزری هزینه چندانی به شما تحمیل نمی شود.


تجربه چاپ خشک

آیا می دانستید با استفاده از پرینترهای لیزری تجربه یک چاپ خشک شده از آن شما می شود. شما هم بدون تردید لک شدن لباستان را به دلیل لکه های جوهری تجربه کرده اید. باید بگویم در دستگاه های لیزری روند خشک شدن تونر بر روی برگه با سرعت بالایی رخ می دهد و شما به هیچ عنوان شاهد جوهر ذوب شده روی برگه نخواهید بود.


کیفیت چاپ

یکی از پارامترهای مهمی که هر کسی در زمان خرید چاپگر از آن انتظار دارد کیفیت چاپ است. پرینترهای رسمی اداری اگر لیزری باشند شما به راحتی می توانید کیفیت چاپ متن یا حتی عکس های گرافیکی را با یک مقایسه سرانگشتی با دستگاه های جوهر افشان شاهد باشید.


کارتریج های ایده ال

شما با استفاده از یک کارتریج دستگاه لیزری می تواند چند هزار صفحه را پرینت بگیرید. البته اگر چاپگر شما بزرگ تر باشد با هر کارتریج روند چاپ تعداد کاغذ بیشتری برای شما دنبال می شود که این امر سبب کم شدن هزینه چاپ شما می شود.


 عدم نیاز به تعمیرکار

اگر دغدغه این را دارید که دستگاه چابگر شما در نیمه راه شما را تنها بگذارد باید بگویم پرینترهای مدرن لیزری خود تعمیر کار خود هستند. این امر به این معنا است که دستگاه شما به ندرت نیاز به تعمیر کار دارد و کافی است شما بعد از تمام شدن تونر کارتریج خود را تعویض کنید که این امر برای سایر وسایل استاندارد نیز به جای تعمیر با تعویض مشکل شما را برطرف می کند.

 

چاپگرهای لیزری جی اند بی

یکی از برندهایی که به تازگی در کشور عزیز ما به مرحله تولید رسیده برند G&B است. این برند سالهاست که با تولید کارتریج ایرانی نیاز ادارات و سازمانهای بسیاری را مرتفع می سازد. در سال 1399 این برند یک چاپگر لیزری چند کاره را به بازار معرفی کرد که ضمن قیمت مناسب امکانات بسیاری در اختیار کاربر قرار می داد. پس از معرفی این پرینتر چندکاره یک مدل تک کاره از همین پرینتر با مدل 1399N به بازار وارد شد که نیاز قسمت دیگری از مصرف کنندگان را پوشش دهد. 

تفاوت این محصولات با دیگر پرینترهای خارجی پشتیبانی و خدمات پس از فروش این محصولات است. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید پرینتر لیزری از مشاوران فروش جی اند بی راهنمایی بگیرید.

 

محصولات را مشاهده کنید:

پرینتر چندکاره لیزری جی اند بی G&B

پرینتر تک کاره لیزری جی اند بی G&B

 

در آخر چاپگرهای لیزری بخریم یا نه...

همان طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید یکی از محصولات مدرنی که به منظور رفع نواقص دستگاه های قدیمی چاپ راهی بازار شده است پرینترهای لیزری است. عدم بهره گیری از جوهر و بالا رفتن هزینه های تمام شده در طی گذر زمان، تجربه یک کیفیت متمایز با چاپ دستگاه های لیزری، خرید دستگاه های چند کاره و استفاده همزمان از یک محصول با کارایی های متفاوت و ده ها مزیت دیگر با خرید این وسیله مدرن در پیش روی شما قرار دارد.

شاید در قدم اول قدری خرید این وسیله برای شما هزینه بر باشد اما باید این نوید را به شما بدهیم که با خرید پرینتر لیزری مزیت های بی شماری در پیش روی شما قرار می گیرد و دیگر محدودیت های دستگاه های جوهر افشان در پیش پایتان نیست. امید است راهنمایی های ارائه شده در این راستا مورد توجه شما عزیزان علاقه مند قرار گرفته باشد.

خرید کارتریج لیزری

جی اند بی کارتریج ایرانی با برندهای مختلف از قبیل HP، Canon، Brother و Samsung را ارائه می دهد. جهت مشاهده محصولات کلیک کنید

خرید پرینتر لیزری

چاپگر ایرانی جی اند بی اولین پرینتر با پشتیبانی برند ایرانی در دو نوع تک کاره و سه کاره است. جهت مشاهده پرینترها کلیک کنید.

سایت در حال به روزرسانی است: مشاوره و خرید: ۴۵۴۱۲۰۰۰-۰۲۱